Systemy alarmowe

Jako przedstawiciele agencji ochrony dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów w różny sposób. Stosujemy między innymi nowoczesne systemy alarmowe, dzięki którym chronione są zarówno osoby, jak i mienie. Oferta przeznaczona jest dla osób, których domy, mieszkania, firmy lub inne obiekty wymagają profesjonalnego zabezpieczenia.

Jak działa system alarmowy?

Systemy alarmowe to urządzenia, które informują o tym, co aktualnie dzieje się w chronionym obiekcie. Ich instalacja pozwala więc na szybką reakcję na przykład w przypadku włamania i próby kradzieży. Dobry system to produkt, który chroni dom, mieszkanie, biuro lub inne miejsce należące do klienta. Jest to możliwe dzięki jego częściom składowym, do których należy najczęściej:

 • centrala alarmowa,
 • czujniki i detektory,
 • sygnalizatory,
 • klawiatura alarmowa,
 • dialer telefoniczny,
 • radiopowiadomienie,
 • radiolinia,
 • moduł GSM,
 • blokada.

Nowoczesne urządzenia tego typu są podłączone do centrali alarmowej. Dzięki temu w sytuacji pojawienia się zagrożenia właściciel danego obiektu od razu zostaje poinformowany o ryzyku. Oznacza to, że może szybko zareagować na powstałe zagrożenie. Korzystanie z takiej formy ochrony daje mu duże poczucie bezpieczeństwa. Takie systemy umożliwiają coraz częściej zdalną kontrolę nad monitorowaniem obiektu poprzez użycie aplikacji na urządzeniu mobilnym.

Ważnym elementem systemu alarmu są też czujniki, które wysyłają sygnał w sytuacji naruszenia chronionego obszaru. Wzbudzenie czujnika sprawia, że włączany jest system alarmowy. Jeżeli system jest podłączony do stacji monitorowania, dochodzi wówczas do przybycia na miejsce grupy interwencyjnej.

System tego typu jest najczęściej uzbrajany i rozbrajany poprzez wpisanie na klawiaturze danego urządzenia kodu. Szyfr ustalany jest przez właściciela alarmu. Dzięki temu nie ma ryzyka związanego z niemożnością wyłączenia sprzętu.

Jakie są rodzaje systemów alarmowych?

Należy jednak pamiętać o tym, że sposób działania systemu alarmowego różni się w zależności od produktu. Kluczowe w tym kontekście jest zastosowanie wybranego alarmu, czyli jego przeznaczenie. W podstawowym podziale wyróżnia się systemy barier podczerwieni oraz systemy czujników alarmowych. Pierwsze z nich służą do ochrony obwodowej. Wykrywają naruszenie, o czym jest informowana grupa ochronna. Najpopularniejsze natomiast są systemy czujników alarmowych.

System tego typu to zespół urządzeń służących najczęściej zabezpieczeniu wybranego obiektu przed włamaniem. Wybrane modele mają jednak również inne zastosowanie. Popularne są też systemy alarmów przeciwpożarowych. Takie produkty są zazwyczaj wyposażone w czujniki temperatury oraz optyczne czujniki dymu. Wśród elementów detekcyjnych znaleźć można między innymi takie czujki jak:

 • czujniki gazu,
 • czujniki dymu,
 • czujniki czadu,
 • czujniki ruchu,
 • czujniki kontaktronowe,
 • czujniki na kasę,
 • czujniki akustyczne.

Dodatkiem do systemu alarmu może być na przykład system antynapadowy. Klient decydujący się na takie zabezpieczenie dysponuje wówczas specjalnym pilotem lub ukrytym przyciskiem alarmowym. Takie elementy służą mu do wezwania wsparcia w sytuacji zagrożenia. Rodzaj produktu wybierany jest przez klienta – zgodnie z jego oczekiwaniami względem planowanej ochrony.

Należy przy tym podkreślić, że zwykłe systemy alarmowe stanowią niepełną ochronę. Zawsze warto wyposażyć swój dom, firmę czy inny obiekt wymagający zabezpieczenia w monitoring. W ten sposób ogranicza się prawdopodobieństwo pojawienia się istotnego zagrożenia.

Po co stosować urządzenia systemu alarmowego?

Domy, firmy lub inne obiekty mogą być zabezpieczane przez całą dobę przez wyszkolonych pracowników ochrony. Natomiast nie zawsze takie rozwiązanie problemu ma sens. Czasami wystarczające okazuje się skorzystanie z niej wyłącznie przez jakiś czas. Niekiedy w ogóle nie ma takiej potrzeby. Dzięki nowoczesnym systemom alarmowym ryzyko wystąpienia zagrożenia jest znacznie ograniczane. W wielu obiektach ich zastosowanie jest w pełni wystarczające.

Na przykład w systemach alarmu włamania są stosowane pasywne czujniki podczerwieni, które reagują na ruch. Wyposażane są również w czujniki magnetyczne, które montuje się na drzwiach, oknach i bramach garażowych. Kiedy czujnik zostaje wzbudzony, następuje alarm, dzięki czemu grupa interwencyjna może szybko dotrzeć na miejsce zdarzenia.

Systemy alarmowe sygnalizują o pojawieniu się zagrożenia. Dzięki nim zmniejszane jest ryzyko szkód. Chronią również osoby przebywające w danym obiekcie przed napadem. Stanowią więc skuteczne narzędzie służące do ochrony osób i mienia.


security3-about-icon1

OCHRONA FIZYCZNA

Profesjonalna ochrona osób i mienia z wykorzystaniem nowoczesnych środków ochrony.
security3-about-icon2

SYSTEMY ALARMOWE

Instalacja i kontrola nowoczesnych systemów alarmowych dla klientów prywatnych i firm.

security3-about-icon3

OCHRONA MIENIA

Zabezpieczanie obiektów i obszarów z użyciem odpowiednich narzędzi i metod pracy.
security3-about-icon4

OCHRONA OSÓB

Zgodna z aktualnymi przepisami prawa ochrona osób, gwarantująca pełne bezpieczeństwo.

NASZE USŁUGIDOM I RODZINA


Odpowiednio dopasowana do potrzeb klienta ochrona osób i mienia, spełniająca wszelkie oczekiwania w zakresie planowanego zabezpieczenia.
 • Systemy alarmowe
 • Ochrona osób
 • Ochrona mienia

WIĘCEJ
firmy

dom3

MAŁE I ŚREDNIE FIRMY


Fachowe doradztwo w zakresie doboru idealnych form ochrony. Realizacja zadań związanych z zabezpieczeniem obiektów.
 • Systemy alarmowe
 • Grupy interwencyjne
 • Ochrona fizyczna

WIĘCEJ


PRZEDSIĘBIORSTWA


Pomoc w dopasowaniu odpowiednich środków ochrony. Zabezpieczanie obiektów firmowych. Ochrona fizyczna na terenie przedsiębiorstwa.
 • Systemy alarmowe
 • Grupy interwencyjne
 • Ochrona fizyczna

WIĘCEJ
dza-1024×428173

PRACOWNIKÓW

To właśnie pracownicy odpowiadają za dynamiczny rozwój naszej agencji ochrony.

164

KLIENTÓW

Tylu klientów zaufało nam i przekonało się o skuteczności podejmowanych przez nas działań.

100%

SKUTECZNOŚCI

W pracy dajemy z siebie 100%, dlatego realizowane przez nas czynności są skuteczne.

8

LAT

Lata praktyki sprawiły, że dziś znani jesteśmy jako skuteczna agencja ochrony i mienia.


KONTAKT

Zapraszamy do kontaktu wszystkie te osoby, którym zależy na profesjonalnej ochronie osób i mienia. Jako firma mająca wieloletnie doświadczenie w branży gwarantujemy pełne zaangażowanie w realizację powierzanych nam zadań, rzetelne wykonanie usługi i skuteczną dbałość o zapewnianie bezpieczeństwa.